Květen 2008

Punk moda

10. května 2008 v 21:30
K punku neodmyslitelně patří styl oblékání.Úzké potrhané džíny, vysoké boty, rovněž něčím provokující tričko , kožená nebo džínová bunda.
Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten řetěz, zámek(samozřejmě visací) , ale ti odvážnější si mohou vzít třeba i petlici,
no konečně proč ne, že?!! A v neposlední řadě spínací špendlíky. V letních dnech jsou oblíbené pod kolena zastřihnuté kalhoty, nejčastěji červené(popřípadě jiné provokující barvy) a vysoké boty nahradí v tomto případě vietnamky. Oblíbená jsou i hadrová či kožená sáčka po vzoru SeX PISTOLS, ozdobená několika spínacími špendlíky. Nesmí chybět
ani správný účes, ať už je to číro, bodliny nebo jen tak "rozcuchané "vlasy, to vše mnohdy barvené.

Něco o Punku

10. května 2008 v 21:27
Punk se v čechách objevuje od 80. let.Kdy začali vznikat, první z českých punkových skupin. (Znouzecnost, E!E, Visací Zámek...) Od té doby se v čechách začal zvyšovat počet lidý co poslouchali tvrdou kytarovou muziku s tvrdými texty. Už tenkrát ste mohli na ulici potkat člověka s čírem ale na pankáče se dřív lidi dívali jinak. Jako na fetáky, magory. Ale kdo nepochopí ten system tak asi si bude tohle myslet pořád. Punku je v čechách víc a víc a pořád ubývá diskantů a hip-hoperů, ale taky víc je těch co si o si myslí, že punk je i blink180, green day, tokio hotel=(pičusové) atd...jenže to má k tomu hodně daleko. Ale bohužel sou i takový debilové co si nechají vyholit hlavi a na záda bundy našít hákovej kříž.
FUCK OFF DISKO !!!!!!!!!!!!!!!pičo!!!!!!!!!!!Punk's not dead
Punk nezemřel, punk stále žije a žije již tři desetiletí. V 70. letech nastoupila v GB (po vzoru US street-rocku)první vlna punku. Punk-rock se stal tím nejtvrdším co jste mohli na hudební scéně slyšet.Hudba nebyla nikterak složitá, zato rytmická a texty úderné, vyjadřující pocity a vystupující proti nespravedlnostem režimu, volající po anarchii a propagující anarchistické názory. Punk se udržel v povědomí celá 70. léta a ze scény ho nevytlačil ani metal, který svým nástupem vyvolal nemálo roztržek mezi punkáči a metalisty
. Punk ovšem nezanikl , ba naopak nastupuje druhá vlna punku.....
Mnozí dosud žijí v představách, že punk je strašlivý hluk,
který nemá s hudbou nic společného. Tento dojem posiluje i konvencím se zcela vymykající zjev jeho vyznavačů. Punk, který šokoval agresivitou svého projevu, je výrazně melodický. Důležitá je tedy silná melodie a refrén, který si může opakovat publikum....................................

Moda Gothic

10. května 2008 v 21:17

Ličení

Gothické líčení se vyznačuje tím, že je založeno na kontrastu mezi bílou a černou (tmavou a světlou). Používáme tedy nejsvětlejší odstín make-upu, ovšem ne bílý! ... to se hodí pouze na nějaký festival... nezvýrazňujeme líce pomocí růže ! .. make-up přetřeme opět nejsvětlejším odstínem pudru.. a nebo použijeme bílý .. ovšem ne kilovou vrstvu! ... Na oči používáme černou řasenku, černé linky a tmavé stíny nemusí to být zrovna černý... tmavě hnědý nebo černo fialový.. a zase nejde o to aby toho na očích bylo co nejvíce.. !Nikdy si stíny nenanášejte až k obočí! ... opravdu stačí jenom trocha stínů... a už zbývá jenom pusa .. buďto si jí vůbec malovat nemusíte .. vypadá to velice svěže a řekla bych i hezky když máte jen zvýrazněné oči... ale pro ty co chtějí mít něco i na puse pak doporučuji .. fialovo - černou rtěnku vypadá velice esteticky, pak klasika černá a jiné tmavší barvy .. no a měly bychom za sebou líčení ...mezi líčení taky zařadím nehty ... na ně černý lak a nebo jakýkoli tmavý ..

Vlasy

je nespočet možností jak nosit vlasy aby jste byly pravým Gothikem .. ale ono je to celkem jedno co máte na hlavě .. jde o to jaký gothik jste uvnitř .. no ale vrátím se k těm vlasům.. klasikou jsou černý dlouhý vlasy bez ofiny ... pak je i styl nošení ofin .. rovně střižených, ale vlasy můžete mít i krátký,dlouhý s ofinou i bez .. ovšem barva musí být rmavší i když je i růžová i zelená, ale ty já nepreferuju... pak taky červená a jiné..

Oblečení

tak oblečení nejde definovat .. nelze říci přesně co kdo by měl nosit .. každý nosí to co má rád a v čem se cítí dobře .. opět podmínkou je, aby to bylo tmavé barvy. ... pro představu .. nosí se korzety, trička například s krajkou na kůži to vypadá velice pěkně... sukně jakéhokoli střihu černé, tmavě fialové... tmavě modré.. korzetové šaty, rukavičky a tak dále.. ovšem musíte počítat s tím, že žijete ve městě mezi nechápajícíma lidma, takže se mnoho gotiků krotí .. avšem když bude nějakej ten konzík a nebo fesťák .. tak tam narazíte na různé kreace.. , pak boty.. tak to zase dle vkusu já osobně preferuji černý steely.. ale jak jsem řekla to je na vkusu...

Doplňky

Šperky: velice používaným kovem je stříbro ale také bílé zlato. Na krku jsou většinou kříže, pentagramy ale i jakékoli přívěsky, nebo obyčejné černé korále.. . pokud se jedná o prsteny,náramky tak tam už je to velice extravagantní a ječinečné .. prostě co kud to originál.. ve většině případů jsou prsteny a náramky zdobeny růrnými kameny v černé, červené nebo fialové barvě a samotný prsten a náramek je velice masivní...

Doplnky k oblečení

návleky na ruce.. silonové s nějakým vzorem, pak krakjové a nebo děrované .. v tom samém provedení i návleky na nohy buďto končí pod kolenem a nebo v polovině stehna (samodržící a nebo na podvazky). a nebo pokud chcete silonky, pak použijte černý, se vzorem ty jsou velice pěknýna noze.. a nebo zase děrovaný ..

Jhak poznáš Gothic

10. května 2008 v 21:16
Je velice těžké definovat gothic, každý gothic je originál, ale přesto je něco spojuje. Myslím si, že gothica je především v duši člověka a v jeho názorech na svět. Hodně lidí si myslí, že gothici jsou satanisté, ale není to až tak pravda. Někteří sice jsou, ale jsou i gothici křesťanské víry, můžou mít jakoukoli víru, anebo nevyznávají žádné náboženství.
Gothici se zajímají o okultní vědy, zajímá je tajemno, rádi chodí na hřbitov, … zkrátka mají rádi všechno, z čeho tzv. "normální" lidé mají strach. Mají rádi depresivní hudbu, depresivní obrazy, jsou to většinou velcí čtenáři - mají rádi také poezii (např. E.A. Poe, Ch. Baudelair, atd.). Většinou čtou "fantasmagorie" nebo horory, nebo různé tajemné příběhy. Samozřejmě milují horory a scifi filmy. Hudba, kterou poslouchají, je většinou také depresivní a je to hudba tvrdšího rázu (goth metal, black metal, metal, death metal,….)
Gothic může být arogantní, anebo naopak melancholický. Hodně gothiců trpí endogenními depresemi, to jsou deprese, které nezpůsobují žádné vnější vlivy. Většinou probíhají tak, že jste v "normálu", pak máte skvělou náladu a z té se dostanete na absolutní dno, kdy často přemýšlíte nad sebevraždou, nebo si samy ubližujete, tento stav trvá někdy až týden, to je u každého člověka jiné. Jednu výhodu však tyto deprese nepochybně mají, a to tu, že díky nim dokážete tvořit krásné temné umění, ať už jsou to obrazy, básně, nebo povídky.
Někteří lidé si myslí, že gothica poznají podle jeho černého oblečení, to však nemusí být vždy pravda. Myslím si, že ve Vašem okolí je určitě pár lidí, kteří jsou gothic a vy byste to do nich v životě neřekli.
Existuje také mnoho falešných gothiců, kteří se jednoduše oblečou do černé a každému tvrdí, že jsou goth. Pravý goth to o sobě nepotřebuje říkat, pravý goth to dokazuje. Myslím, že gothicem se člověk nestává, gothicem se člověk rodí, jenom o tom nějakou dobu neví, postupem času ten svůj styl akorát pojmenuje.
Gothici se rádi scházejí s lidmi jim podobnými na tzv. gothic párty. Většina gothiců, co se oblečení týče se v civilním životě mírní, ale na gothic párty dávají svůj styl patřičně najevo. Gothica je temný a hlavně krásný způsob života.

Co ye to Gothic

10. května 2008 v 21:14

Gothic co to ye??

Skoro každý gothik miluje černou, proto se v goth líčení kombinuje bílá a černá. Bílý je obličej a černě, nebo tmavé jsou ošč, nehty a ústa.Není to však podmínkou, nezapomínejte, že gothika je hlavne ve způsobu života a myšlení, ale když chcete být temný i vizuálně...
Základem pro make-up je opravdu ten nejsvětlejší odstín, sice se špatně shání, ale trpělivost růže přináší :) Dbejte na důkladné rozetření a zamaskování zarudlých míst a kruhů pod očima. Použijte pudr, pokud možno bílý, seženete ho na nekterém z internetových obchodů, ale není to zrovna levná záležitost. Platí, co bělejší make-up, tím lepší.
Oči se orámují černou tužkou, jak, to je jen na vás, ale pozor, aby jste spíš lidi nepoděsili, i když společnost většinou akceptuje různé skupinky lidí, tak věřte, že by zírali. Naneste černý, nebo tmavě šedý oční stín a černou řasenku. Stíny mohou být i červené, nebo fialové, to je na vás. Černou rtěnku na den nedoporučuji, stačí temnější odstín červené, nebo do fialova. Odvážnější líčení si nechte na Goth srazy, nebo na noc. Součástí goth líčení je samozdřejmě i černý lak na nehty.

Gothic

10. května 2008 v 21:13

Gothic Historie

GOTIKA (1150 - 1500)
Pojem "gotický" vznikl v renesanci jako hanlivé označení pro výtvory barbarů. Teprve romantismus začal oceňovat gotickou kulturu a umění jako projev ryzí duchovnosti, i když návrat ke gotice, jako dekorativnímu systému se projevil již v barokní architektuře (barokní gotika).
Gotické malířství zaujímá přibližně 13. a 14. století, nastupuje o něco později než architektura a v různých zemích v různé době. Ve střední Evropě například dlouho přežívá románský sloh a s prvními projevy gotiky se v českém malířství setkáváme až na počátku 14. století.
GOTHIC STYLE (2003)
Co je to "gothic style" ve 21.století, kdy mžouráme do plochých monitorů, nosíme po kapsách přehrávače MP3 a každé osmileté dítě má vlastní mobilní telefon? Je gotika skutečná a nebo jde pouze o životní styl menšiny intelektuálů? Nebo lidí, kteří na sebe chtějí upoutat pozornost a tak se oblékají do extravagantních modelů. Dívky nosí děravé punčochy na podvazcích, vysoké těžké boty, stříbrné spony v pracně vymodelovaném účesu. Pas mají uvězněný v krajkovém korzetu a po jemných ručkách si nechávají plazit černé silonové rukavičky. Je to jen výkřik ze tmy a nebo něco víc? Co znamená a prezentuje "gothic styl"? Kdo jsou gotici?
Toto je asi nejtěžší otázka, pro nejednoho člověka a to dokonce i pro samotné gotiky. Kolikrát jsem spatřil na internetové diskusi hlouček vyznavačů "gothic stylu", jak se snaží najít definici gotiky a gotického stylu.
Někdo si myslí, že "gothic style" je postavený především na určitém způsobu vnímání okolního světa. Zástupci "gothic style" se považují za něco, co nezapadá do dnešní doby. Je to revolta vkusu? Je to revolta hlubšího vnímání světa? Je to duševní poloha? Je to odloučení od normálu? Co je to normál? Stejně složitá otázka, jako "Co je to gothic?".
HISTORIE "GOTHIC STYLE"
Moderní "gothic style" vznikl na začátku 80.let jako část punkové subkultury (která byla sama o sobě odmítnutím většiny společenských hodnot). Pojem "gothic" poprvé použil manažér skupiny Joy Division - Anthony H.Wilson. Další podporou pro "gothic style" byli filmy a hudba. Například film "Vrána" pomohl hodně prosadit tento temný a depresivní životní styl. Časem vzniklo velké množství dalších zajímavých gotických filmů a množství gotických kapel, např.(CRADLE OF FILTH, MORTIIS, MY DYING BRIDE, THEATRE OF TRAGEDY………..) Od 80.let se "gothic style" příliš nezměnil, přibylo pár hudebních těles a obohatila se i móda. Přibylo více latexu a obojků na krku. "Gothic style" je často svázán s fetišismem, guma, latex, velmi odvážné a erotické oblečení. Potlačení pohlavnosti, (muži v sukních, korzetech a s nalakovanými nehty - ženy v těsných kožených kalhotech a ověšené řetězy. V každém městě se snad dnes najde skupinka gotiků.

Naše přatelství vod začátku

10. května 2008 v 21:09

MNo začlo to 1.zaří 2000 když sme spolu začli chodit do třídy 1.A na liščí kopec.To sme se moc nebavili prostě sme byli jen spolužačky.Ja pak odešla ze třídy do jiný třídy a ve 3třídě sem se vratila zase sme byli jen spolužačky,ve 4třídě sme se začli víc bavit a v 5.třídě sme se stali ty nej kamíínky.V 6třídě sme začli chodit na inliny,jezdit spolu na kole,chodit na trmpošku,chodit jen thak ven,říkali sme si všecko,spali sme u sebe,prováděli různý blbiny trvalo to až do 7třídy do školního výletu když já sem začla chodit jedním klukem a najednou se to začlo rozpadat,ty si brečela v přříkopě xD a já málem tomu klukoj rozbila hlavu voknem xD xDLOL mno a asi tři měsíce po začátku 8třídy sme spolu zase zašli kamarádit a bylo to silnější než dřívv.Když si unás spala přezpívala sem songy a my mělii výtlemy a hrali různý hry jhako píča střílí čuraka,bo thaky tho jhak sme stříleli třeba debil magora,kráva ichtyla atd...xDnebo pamatuješ jhak smě tahla na inlajnech a já spadla.Nebo v 7třídě jhak sme se srazili těsně před autem xDatd... další připíšu.

Naš song xD:Šmoulové-Branej den

Law moe Díky za všecki chvíle stebou,doufám že nám to přatelství vydrží navždy.Lawuju těěě x-****Muckssss


My FeLaZz

10. května 2008 v 19:59 | Waše DeEeNy |  Moi Kamiiii


°°TříDa°°


...HipHop_PriNceSss Andy...
<3..Nejvíc Slečna...Miiluju Jí Dilinku mojíí...!521!Nedá se to vyjadřit slovama...DiiLonos StyLos Voe =D nejvíc..Hokeje..Naše Mini kalbičky...Brusláky..a všechny Akce...Nemaj Chybu...Už Jí Nikdy nechci stratit !1346!Bez Ní už Nikdy...Tebe Potřebuju K životu..Trojčátko moe Milofaný...Segruška moe Nejvíc Dokonalá...namyšlený BITCH vit Voe =o** Nikdy už bez Tebe..Navždy a ještě díl Mi Dvě...!1346!Ona ví co všechno k ní Cítím..A za co jí chci Poděkovat...Aaaa To Mi Stačí..Miluju Tě Segruš Nejvíc !521!Děkuju..


...Elis...
Mno Eliška Hafo CraZy..Takej BlaZínek..Ae MrTě HoDNej...Aaa Dá Se OdNí FayNe OPiSovat !1190!DřííW TaKá špTKa Ae Ted FaYNe HolčiNa...

...Anet...
AneTka Mmm...Bestowá Holka...Pomuže...mrTě HoDná...HokEje..aa jak Sme ByLi Wenku..wubeC Ako Nás NesrAlo že Bylo Hnusně a ChwííLema PršeLo !1190!Aaa Ten ChLáPek Wit..TVL MaZec...A ChuPa ChupSsssss..ČuBa HuBa..To wšecko..Díííky...

...Mischelin...
Mno Tvl weDLe Tebe Sedět..šKoDaa že JeN v DeWÍtCE mNO...Kloubky Tvl...Pěší Zona..Prostě HaFo Best Klučina..We TřííDě Asi Nej..PrdeL SteBou Ak Swin...Aaa HoDNej Mrtě !1190!TeNkráT Na Pěší Zoně...wzádu Jak SMe SeDěli U ToHo PařeZu..A Bawili Se o WšeCh ProBlémech..ProStě Best Mííšo...MTHMR...BuDeš Mě MrTě ChyBět..Pač Taký Pako Ako Ty..Se Jen Tak Newidíí...!521!NeBo Taký za Co To Chcešš..za PuSu..Fuuj SešNechutnej Kdyt Sem Ted Jedla Prostěě Best Boyy..

...Matty...
Mno DřííW To ByLo Mrtě FaYne Dyž Sme Byli Nejjj...Mno Ae i Ted Si F pho Cholčina...

...Pája...
Ooou...ZnáMe Se Už Od škoLky Wit...Tvll...nejj Kamoši Ako..Každej že SpoLu CHoDíMe...Mno ProSTě byLo To Best...UpLNě HaFo f pho Klučina...i Když Občas mě SeRe ae Tak To já Jeho Taky ...UppSs A Dyž To Tak WeMu Tak Mi ZaChráNil žiWoT !1190!TenKráT Jak Mě ObwiNili Ze šiKaNy...Ty wííš...Díííky A To Moooc...JiNač ..Romča...Barča...Linda..ChiKy...atd...TaKy Fayn LiDi...DoCeLa f pho Třída Mnu...

°°NeT°°

...Butr...
Mno HaFo F Pho SlečNa...MooC PoMoHla...Mmm..ProsTě 4everr Cholčina..Mandrage...Damokles..!521!

...Kathinka...
BeStt Slečna...Hafoo F Pho..HodNá MiLá...DooKoNaloSt Sama..!1190!


...Lenča...

HaFo F pho slečna..Dlouho Se Neznáme..Ae Jinak Hafoo F pho..Furt By Pomáhala...Na To Kolik Jí je...!1190!

...Ondrášek...
OndRáášek JeJki...Takowý Hodný SLuníčko..Má Nádhernej Usměw..A je Hafo Hodnej!521!!1190!

...Lukášek...
Mno Ted Už Si Nepíšem Ae Dřííw Jejky...!1346!Byl Broušek Můj...škOda jen že není Blíž Mno..

...Ziky...
JeJky Jára...Užastttnej..Dokonalej...Milej..Kwásnejj Klučina...Broušek Takej...Pomohl mi a Ne Jednou...!521!°°OTheR°°

...Brašan...
Mno Hafo f Pho Klučina Ae Občas Mě SeRe Mno..Skoro Každej den Ae Tak Je To Bracha Mno...

...Dussy...
Mno Bylo Mi Sním Fayne..Byl Na mě Mrtě Hodnej..Ae Trošku To Newyšlo Mno...Ae i Tak f Pho klučina...!521!

...Baruška...
Ooou HaFo F pHo SlečNa...Mno DouFám že Se SeJdeM..Pač UpLnĚ BesT ChOLKa...PoMoHla..A Dá Se SNí PoKeCaT a To SQwěLe...

...Zuzzy...
Taa NejjjjjLepČí SeStřeNka...TeD Se MoC NeStýýKáMe Ae JinAk To LéTo...Mmmm..DěKuju ZwaTííí..Za To LéTo..Za To že SeM DíkY ToBě PoZNaLa KuBu...Za To Jak Si Mě PoMáHala...ProStě Ty Seš Ta Neeejjjj..NejLePšíí člOwíšek a TaK To ZusTááNe...NeDá Se ZapoMeNouT Na OSuDy NáS DwOu...Na To LéTo..V LáNoVě A TaDy Ve VrchLáBku WečeR..PRoStě NeZaPOMeNu Nikdy...!1190!!521!Seš Moe WšeCko I Když Se Už MoC NeStýKáMe NiKoMu NeDowOLím ABy Ti UbLižoWááll...Yoo A ZuZzy Ty Tooo ZwLáDNeš...!1190!

...NiCooLka...
Mmm...BeSt ChoLKa...!1190!

..IweTka...
Mno Až Na JeDnu NesChoDu BeSt ChoLka....!1190!Aaa hoDNáá...!521!

...FaNNy...
BeSt Boy...f Pho...Dá Se Sním PoKeCaaT A CoKoLiw Mu říCt...!1190!!521!


Mno a ještě Spoustu Lidišek..Ae Wšecki Sem Wypsat Nejdou...Ae i Tak wšem Dííks...MVHMR...